Historie

V dubnu roku 1887 se ochotníci usnesli založit Tělocvičnou jednotu Sokol. Již čtyři dny po založení jednoty v restauraci starosty Pankráce Jaurise cvičilo 22 mužů a v roce 1891 cvičili naši muži na II. Všesokolském sletě, konaném při příležitosti Zemské jubilejní výstavy.

Od té doby cvičili členové jednoty na všech všesokolských sletech. Po I. Světové válce byla oživena myšlenka na novou tělocvičnu. V roce 1920 byla pro cvičení upravena budova na Jezerce. Sen Michelských sokolů se splnil až koncem roku 1937, kdy při příležitosti 50. výročí založení Sokola Michle byla dne 1. ledna 1938 otevřena nová sokolovna v Michli pod Bohdalcem, která byla postavena za necelý rok a bez zadlužení. Za II. Světové války padlo mnoho sokolů. Mezi nimi i náš starosta Jaroslav Pechman, který s Janem Zelenkou patřili mezi přední organizátory skupiny Jindra.

Po osvobození Sokol Michle obnovil svou činnost v plném rozsahu. Nacvičovalo se na XI. VS, cvičenců bylo tolik, že ani nová sokolovna nestačila, jen žen cvičilo na 650. Po sletě bylo mnoho sokolů zatčeno, uvězněno a vyloučeno. Sokoloven se zmocnily různé závodní jednoty. Všechen majetek byl vrácen v roce 1991.

Tato jednota má VŠESTRANNOST, ve které cvičíme v kategoriích - rodiče a děti, nejmladší žactvo, žáci a žákyně, moderní výrazový tanec, zdravotní tělocvik. SPORTOVNÍ ODDÍLY - stolní tenis, volejbal, basketbal, které hrají mistrovské zápasy vypisované svazy.

Vytvořte si webové stránky zdarma!